Evet asıl en büyük soru burada. Tomorrowland bileti almak istiyorsanız öncelikle kendi web siteleri üzerinden bir My Tomorrowland hesabı açmanız gerekiyor. Bilet satışından bir süre önce aralık sonu / ocak başı gibi kayıt sistemini açıyorlar. Bu kayıt sistemi nedir peki? Siz bilet alabilmek için önceden bir kayıt yapıyorsunuz yani. Böylece size bilet alma hakkı veriyor Tomorrowland.

Eğer bu kayıt linkleri açıldığında ülkenizde kaydolan ilk 20 kişiden birisi olursanız toplam 4 kişi için kesin bilet alma hakkınız oluyor. Top 20 olarak geçmekte bu olay. Elinizi çabuk tutup sürekli takipte olmak lazım yani.

Genel olarak da biletler saniyesinde bitiyor Ocak ayı sonunda. O yüzden birden çok bilgisayar/hesap ile deneyenler var, o gün sürekli bekleyenler vs. Sizde hazırlıklı olun, bilet satışa çıktı alırız diye düşünmeyin.

Bütün fiyatlar 2019 fiyatlarıdır ve bilgilendirme amacıyladır. Sonraki seneler fiyatlar artabilir/azalabilir veya konaklama seçenekleri değişebilir. Tomorrowland sitesini takip etmenizde yarar var.

♦ Global Journey

Bilet almanın garanti yolu. Genel satış öncesi Global Journey paketleri çıkıyor. Global Journey paketinde, size isteiğinize bağlı uçak/tren/otobüs biletleriniz alınıyor, Tomorrowland biletleriniz dahil, isterseniz otel paketi de alabiliyorsunuz. Burada yalnız şu durum var. Geçen sene Tomorrowland bileti üstüne sadece İstanbul’dan Almanya, oradan da Belçika’ya uçak bileti ve aradaki shuttle hizmetleri için 800€ istiyordu. Maddi hesabınızı buna göre yapın derim.

Tabi İstanbul’dan Almanya’ya (Frankfurt) indikten sonra Belçika’ya aktarma yapıyorsunuz. Burada özel Tomorrowland uçağı ile içerisinde DJ olan bir uçakta gidiyorsunuz. Muhteşem bir olay ama bunun için 800€ değer mi,  …. Nokta nokta bırakıp geçiyorum.

Aynı zamanda Tomorrowland öncesi Avrupa turu yapabileceğiniz Global Journey Paketleri de bulunmakta. Önce bir kaç ülke gezip, sonrasında Tomorrowland’e geçebiliyorsunuz.

Ayrıca bu paketin sadece Belçika’yı keşfetme paketi olan Discover Belgium da bulunmakta.

Aşağıda detaylı anlatıyor olacağım ama önceden belirteyim. Global Journey aldığınızda illa otel vs konaklaması diye bir şey yok. İstediğiniz konaklama tipini seçebilirsiniz. İsterseniz çadır, isterseniz otel veya diğer seçenekleri kullanabilirsiniz.

Örnek bir uçak paketinin detaylarını açıklarsak:

  • Brüksel Havalimanına transfer
  • Konaklama (Kamp veya Otel)
  • Tomorrowland Bileti (Normal veya Comfort)
  • Tomorrowland süresince TML Gazetesi
  • Hediye Çantası
  • Arada bulunan bütün gerekli transferler (yolculuk)
  • Belgian Journey (Çarşamba gelenler için)
  • Detox Günü (Salı günü ayrılanlar için)

♦ Genel Satış

Evet Global Journey bize çok pahalı geldi diyenlerdenseniz (bizden yani 😊), Tomorrowland hesabınızı oluşturduktan ve ön kayıttan kaydınızı yaptıktan sonra bilet satış tarihini beklemekten başka çareniz yok. Ve o gün geldi çattı. Burada internetten araştırma yapın derim çünkü yukarıda yazdığım gibi birden fazla bilgisayar ve hesapla deneyenler var, VPN kullanan var, tek hesapla şansını deneyen var, bu nedenle kesin bir formülü yok bilet almanın. Bilet sitesine girdiğinizde Lütfen bekleyin diye bir yazı çıktığı an hiçbir şey yapmadan beklemeniz lazım çünkü önce gelen kapar mantığı var ve sayfayı yenilerseniz sırada sona atıyor sizi.

Biletlerin yaklaşık %40’ı Belçika özel satışıyla Belçika vatandaşlarına satılıyor. Belçikalı veya Belçika’da yaşayan arkadaşlarınız varsa dürtme vakti geldi onları.

Eğer Dreamville’de yani Tomorrowland’de kalacaksanız, Dreamville Konaklama seçenekleri yazımı okuyabilirsiniz.

→ Tomorrowland – Dreamville Konaklama Seçenekleri

Eğer Tomorrowland’de kalmam ben, otelde kalırım diyorsanız seçenekleriniz ya Global Journey ile Tomorrowland sayesinde veya kendiniz Booking, Airbnb gibi hizmetlerden ayarlayabilirsiniz.

Yok Tek gün kalır gideriz diyorsanız ise;

Tek gün biletleri 3’e ayrılıyor. Regular, Pleasure ve Comfort (VIP). Farkları ise Pleasure ve VIP’de özel alanlar oluyor bu bilet sahipleri için. Pleasure sahipleri Comfort(VIP) kısmına geçememekte bu arada.

3 Günlük kombine biletler 2’ye ayrılıyor. Normal(Regular) ve Comfort olarak. Comfort paketinde VIP alanlara geçiş var ana sahne ve +4 sahne için daha. Açıkçası değmez bence ama zevk meselesi. Bilet satışları 2 aşamada oluyor. 2019 için 26/01 ve 02/02 tarihlerinde olmuştu.

Eğer 3 gün için alacaksanız bilet, adı Full Madness Pass olarak geçiyor.

2 günlük bilet satışı yok. Ya tek ya hep.

Satış Zamanı Bilet Türü Fiyat
26/01 Günlük Bilet 105,50€
02/02 Günlük Bilet 109€
26/01 Pleasure Günlük Bilet 148,50€
02/02 Pleasure Günlük Bilet 170€
26/01 Comfort Günlük Bilet 190€
02/02 Comfort Günlük Bilet 200€
26/01 Full Madness Pass 249€
02/02 Full Madness Pass 293€
26/01 Full Madness Comfort Pass 440€
02/02 Full Madness Comfort Pass 510€

♦ Treasure Case

Biletiniz size o senenin temasına özel bir kutuda gelmekte. Bunun için bilet fiyatlarına ekstra bir kargo ücreti ekleniyor. Fiyatlar hakkında yazdığım hiç bir bilgi de aşağıdaki kargo ücretleri dahil değildir!

Bölge Fiyat
Belçika 11,50€
Avrupa 18,50€
Dünya 27€

♦ EE Bilet Bitti?

Evet, saniyesinde biletler tükenecek ve alamama ihtimaliniz yüksek. Bu durumda nasıl alınır bilet?

Birinci alternatif waiting list. Bilet satışından bir süre sonunda waiting list yani bekleme listesi açılıyor. Bilet almış ama gidemeyen olursa Tomorrowland’e bildiriyor bunu, Tomorrowland’e yine bekleme sırasına göre yeni kişilere satıyor bu biletleri. Bu nedenle bilet satışını kaçırırsanız, waiting list tarihlerini iyi bekleyin.

İkinci alternatif Viagogo gibi siteler. Bazıları bilet alıp sonra daha pahalıya satıyor, bazıları ise waiting list tarihini kaçırdığı için veya son dakika gidemeyecek olduğu için satıyor. Şans burası biraz, biletleri iki katı fiyatına da, yarı fiyatına da alma ihtimaliniz var ama güvenilir sitelerden aldığınıza emin olun.

→ Avrupa Satış Partnerleri

Son seçenek ise her sene Tomorrowland kendi sitesinde yetkili satıcıları yazıyor. Yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 2019 yılında Türkiye için Tripoki’ydi mesela.

→ Tomorrowland – Dreamville Deneyimi

→ Tomorrowland – Dreamville Konaklama Seçenekleri

→ Tomorrowland – Genel Bilgiler

→ Tomorrowland – Hazırlık Listesi

Yorum Yaz